Na tomto místě 

bych se s vámi

ráda podělila o to

co mi 

v životě funguje

a

dává mi smysl.


Inspirujte 

se a vyzkoušejte na sobě nové kroky k nalezení vašeho

zdraví a štěstí.

Jsem vděčná za to, že jste našli toto místo a rozhodli jste se podpořit na své nové cestě. 


Vítejte na cestě zázraků a nalezení

štěstí v nás.


Děláte krok správným směrem.


Již nyní dochází k proměně vašeho života už jen proto, že přemýšlíte nad změnou svých denních návyků.

Přeji vám radostnou a zábavnou cestu.


I já se ve svém životě dostávám do období, kdy mě chybí čas a energie na změnu, ale o to víc si uvědomuji, jak je kontrola stavu, ve které se nacházíme důležitá. Proto kdykoli máme čas a chuť doporučuji zařadit do života přirozené věci, které se nám z života vytrácí a my je nyní objevujeme a vědomě zařazujeme krůček po krůčku do našeho života.

Jen tak se můžeme osvobodit a jen my sami si můžeme vytvořit vlastní trvalé štěstí.


Jedete na plný plyn?

Dnešní doba a náš životní styl je velmi rychlá. Sama jsem zjistila, že se nacházím uvnitř kolotoče v době, kdy jsem začala mít zdravotní problémy. Pomalu jsem si začala uvědomovat, že tak jak žiji není pro mé tělo a duši správné.  Vnímala jsem, že mé tělo touží po odpočinku a postupně jsem se snažila mu jej dopřávat, jak jen to bylo možné.


To co musíme zvládnout za jeden den nebo hodinu našim předkům trvalo mnohonásobně déle. Dříve se cestovalo lodí, dnes létáme letadly. Autem toho stihneme zařídit za den více než, když chodíme pěšky. Jsme často neustále online a necháme se stále vyrušovat našimi "chytrými" telefony, abychom něco nezmeškali.


Zkusme si užít den bez mobilu nebo alespoň nebuďme stále online. Oni počkají. Vyčerpáváme se tak na mentální úrovni. Naše tělo je v neustále pozornosti. Hlava si nemá šanci odpočinout. Zkusme úplně vypnout. Nechat mobil doma. Poslouchejme, kdy nám tělo říká, že je unavené. Odpočiňme si. Žijeme v začarovaném kruhu, ze kterého pak neumíme vyskočit. VYSKOČ TEĎ, neodkládej to na potom. Dodejme si energii, vyživme své tělo i mysl a postupně se budeme cítit čím dál víc ŽIVÍ a plní ENERGIE. 


Dovolme si udělat pauzu i jen kratičkou, sednout si na lavičku v parku nebo se projít na procházku. Práce není zajíc, ta vám neuteče, počká na vás. Jsme schopni generovat si sami další a další úkoly a když se zamyslíme, tak nikdy nebudeme mít hotovo a tím pádem, si neodpočineme.  Zkuste to. Dopřejte si pár nádechů a výdechů nebo cokoli co máte rádi. Zkuste do svého života zařadit chvíle, kdy se zastavíte a zhluboka se nadechnete.... odpojuji se ...


potřebujete doplňovat energii?

Znáte ten pocit, kdy dojít na záchod nebo se jít napít je nadlidský výkon a cítíte se jako když dobíháte maraton? Znám ten pocit. Někdy stačí jen odpočinout a síla je zase zpátky, ale pokud tělo často dostávám do extrémních situací a nevnímám co potřebuje, tak se může stát, že stav vyčerpání přetrvává. Nenechte své tělo vyčerpat až do rezerv, doplňujte si energii průběžně. Nemusíte cítit výsledek ihned, ale postupným "nabíjením" zjistíte, že síla přibývá. 


Pokud opravdu pro potřebujeme povzbudit tělo, zkusme vyměnit několik šálků kávy za den. Pravidelné pití kávy dlouhodobě vyčerpává organismus. Vyzkoušejte třeba matcha čaj nebo kdo má rád kakao, tak může vyzkoušet kakao či kakaové boby, také dodávají skvěle energii. Dalším dopingem jsou i zelené potraviny. Skvěle funguje zelený ječmen v BIO kvalitě. Dodá energii i dobře funguje proti stresu.


Z bylin jsou vhodné např. guduchi, ašvaganda, brahmi, guarana ... dále můžete zkusit i přírodní hořčík.


Skvělé jsou také divoké byliny jako pampeliška, kopřiva, bršlice, sedmikráska, máta, meduňka, ptačinec a mnoho mnoho dalších, které máme všude kolem sebe. Z těchto bylin lze dělat lahodné smoothie, kterým dodáte vydatnou výživu pro tělo.

Vnímejte jen svůj dech

Zkuste pozorovat vlastní dech. Kolik vteřin vám trvá nádech a kolik vteřin trvá výdech. Je to krátká doba? Jsou to tři nebo čtyři vteřiny? Nebo zvládnete i 8 vteřin? Čím delší je náš dech, tím se říká, že budeme mít i delší život. Nevím, co je na tom pravdy, ale jsem přesvědčená, že pokud se rychle nadechujeme a vydechujeme, tak tělu signalizujeme, že se něco děje - je v pohotovosti a v dnešní době se tomuto říká, že je tělo ve stresu.

Pokud si zkusíte pomalu a klidně dýchat, tělo se zklidní a je schopné se uvolnit. Jen v uvolněném těle můžou nastávat ozdravné a léčebné procesy. Pojďme si zkusit krátké cvičení, které můžete praktikovat na zastávce, při cestě do práce nebo jen tak na lavičce v parku či doma v posteli nebo na gauči.

Krátké dechové cvičení 

nádech ... výdech

Pohodlně si sedněte s rovnými zády - na židli či na zem do tureckého sedu, jak je vám to příjemné. Můžete si na zemi podložit zadek polštářem, abyste docílili rovných zad a bylo vše pohodlné.

Dýchejte pomalu nosem a vnímejte svůj dech, jak jde dovnitř a ven přes nosní dírky. To stejné vyzkoušejte s výdechem.

Zkuste věnovat pozornost nádechu a počítejte kolik vteřin trvá. Stále mějte pozornost na dech, jak vstupuje do těla a z těla. Máte stejné dlouhé výdechy i nádechy? Nebo Vám jde déle nadechovat či vydechovat? Nic není dobře ani špatně. Vše je správné, jak to je.

 

Nyní se zkuste nadechnout o kousek více, dech prodlužte, ale jen jak je to příjemné. Opět to stejné udělejte s výdechem. A zkuste takto nadechovat a vydechovat stačí pro začátek třeba desetkrát a uvidíte jak se budete cítit … 

Toto se dá praktikovat tak dlouho, jak je to příjemné.

Udělejte radost Vašim blízkým

Napište mi a domluvíme se na zaslání nebo předání poukazu pro radost našim nejdražším.

Příroda je mocná čarodějka

Vždy když cítím nedostatek fyzické nebo i psychické energie, tak mi pomůže příroda. Popíši vám svůj zážitek z doby, kdy mě bolely hodně záda a nemohla jsem se moc hýbat. Byla jsem na procházce v místním parku Žebračka. Do parku jsem došla s bolestmi zad a pomaličku, jak je to šlo jsem si udělala procházku. Na konci cesty jsem zjistila, že se cítím mnohem lépe a záda mě již nebolí.


Zkuste místo procházky městem občas zařadit procházku panenskou přírodou. Budete slyšet ptáčky, včely, uvidíte motýly … a uvidíte, jak všechno má svůj čas. Příroda i krásně voní, je tam čistý vzduch. To vše dělá našemu nervovému systému dobře. Máte zde prostor vnímat více sami sebe. Není zde spousta podnětů, na které musíte ve městě dávat pozor jako jsou auta, spousta lidí, hluk. Toto vše zaměstnává náš nervový systém. V přírodě zjistíte, že můžete volně dýchat i nádech a výdech jde lépe než ve městě. Ve městě přirozeně zjistíte, že dýcháte plytčeji jako by se nešlo nadechnout. V přírodě jde všechno snadněji. Zkuste v lese, na louce natrénovat vnímání sebe sama, vašeho dechu, svůj pohyb a chůzi. Jakmile si osvojíte tyto návyky, pak i v rušném městě budete vědět, kdo jste, kde jste a co potřebujete. Naučíte se poslouchat sami sebe. To je pro nás důležité.

Máte ztuhlé tělo?

V dětství jsem hodně sportovala, pak přišla škola a studium a pohybu bylo méně. Později po studiích jsem pracovala v kanceláři, kde převážně celý den člověk sedí a po práci je unavený na nějaké poskakování. Naše tělo, ale není uzpůsobené k dlouhému sezení, naše tělo má rádo pohyb! A i to moje tělo si řeklo o to, že sedět již nechce.


Zařaďte do svého života pohyb. Může to být ranní písnička k tanci na probuzení nebo možná rádi běháte nebo jezdíte na kole? Zde bych jen ráda upozornila, abyste si vybrali aktivitu, podle svého zaměstnání. Není úplně vhodné, pokud sedíte celý den u počítače, že sednete na kolo. Je to stejná pozice, jakou děláte celý den. Vyberte si pohyb, kterým budete kompenzovat svou celodenní činnost.


Zkuste i při pohybu vnímat, jak se cítíte. Začněte pozvolna, jen ať je to příjemné. Nedělejte si velké cíle, abyste brzy neskončili. K tomuto se mi líbil jeden příběh, kdy byla žena hodně silná a byla i hodně nemocná. Rozhodla se, udělat změnu. Začala chodit okolo domu. Jen tolik, kolik zvládla a později už chodila kolem bloku. Zhubla a sousedi si toho všimli a začali se ptát … Z toho plyne ponaučení, že je důležité se rozhodnout, pak jde všechno.

Zaměřte svou pozornost správným směrem.

Jen tak nebudete plýtvat svou energií.

Recept na lahodný nápoj

Ingredience:

  • půlka citrónu
  • litr vody (cca 0,5l teplé vody a 0,5l studené)
  • med

Vylisujte půlku citrónu a dejte do nádoby o velikosti cca 1l. Přidejte vodu. Teplotu vody si určete ať je to pro vás příjemná teplota na pití. Doporučuji minimálně vlažnější teplotu. Pro organismus je příjemnější minimálně teplota lidského těla, aby tělo nemuselo vynakládat úsilí k zahřívání tekutin. Doslaďte medem podle chuti. 


Můžete dochutit nebo ozdobit lístečky máty nebo meduňky. 


Účinky: 

Pomáhá očistit tělo od odpadních látek. Dodává tělu energii. Je antibakteriální.

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že při únavě a slabosti mě tento nápoj pomáhá doplnit elán a energii. Je to takové pohlazení pro žaludek i unavené ledviny.

masáže 


masáže 


masáže 


masáže 


masáže 


masáže 

masáže 

masáže 

Jíte ve spěchu?

Vědomá strava. Myslím si, že není tak důležité co jíme, ale jak to jíme. Jestli něco zhltneme u počítače v práci nebo si naservírujeme jídlo na talíř a hezky si ho nazdobíme. Poděkujeme za tyto dary. Je dobré procítit sousta, která vkládáme do úst a neméně podstatná je i dobře pokousat stravu, abychom ulevili našemu trávení. 

Zkusme se zaměřit i na zdroje potravin. Odkud pochází a jaké jsou kvality. Nebojte se dát více i za kvalitní potraviny. Ověřila jsem si, že to co dám za potraviny o to více ušetřím na lécích, které pak nepotřebujete. Stejně to dělám i s našim pejskem. Cena za léky a veterináře není nemalá.

Dává mi smysl stravovat se kvalitně = zdravě. 

Podpora imunity

Naše těla dnes žijí ve velkém komfortu. Nepotýkáme se s chladem nebo nedostatkem jídla. Když je škaredě nechodíme ven. Do obchodu můžeme skoro celý den a a každý den. Našemu tělu dělá dobře, když nedostane vždy hned to co chce. 

Vyzkoušejte

  • Chodit ven i když prší nebo není zrovna ideální počasí na procházky.
  • Vynechejte nějaké jídlo (snídani, oběd, večeři nebo nějakou z mnoha svačinek).
  • Otužujte se, jak je vám to příjemné. Můžete strčit nohy do potoku na procházce nebo si dát o trošku chladnější sprchu než obvykle. Ráno si umyjte obličej studenou vodou. Vyběhněte ven s košem jen v tričku i když je to na mikinu. Tělo zvládne krátkodobý chlad. Jen nesmíme prochladnout. Postupně můžete přidávat délku pobytu nebo větší chlad.BUĎTE NA SEBE JEMNÍ

masáže 


masáže 


masáže 


masáže 


masáže 


masáže 

masáže 

masáže 

Najděte si své PROČ

Zkuste si uvědomit proč se pouštíte do různých kroků nebo i různých životních projektů. V momentě, kdy si uvědomíte, proč chcete jíst zdravě nebo proč chodíte běhat, tak už je mnohem pravděpodobnější, že s tímto návykem vydržíte, protože vám dává smysl to dělat. Hlášky typu, já držím dietu z dlouhodobějšího hlediska nikomu nepomůžou, protože to je jen na chvíli a člověk se už už těší až si dá svoje oblíbené jídlo. Jakmile pochopíte, proč jíte zdravě, proč si hledáte kvalitní potraviny, proč dává smysl jíst BIO, tak už vás ani názory druhých lidí neovlivní. Budete vyrovnaní. 

Chcete být svobodní?

Uvědomte si, jak jsme závislí na společnosti, na rodinných vztazích, na domácích zařízeních. Říká se, jací to jsou pomocníci - elektrika, sušička, mobil, facebook … ale vznikají nám závislosti na lidech, věcech, jídle. Zkusme omezit nějakou aktivitu, ve které cítíme, že nás svazuje. Můžou to být i vztahy v práci nebo v rodině. Zkuste jednu věc, která vás tíži a zabírá vám hodně energie i času vystřihnout, vyřešit, vyslovit co chcete a co si myslíte. Nemusí to být jednoduché, ale jakmile to uděláte, řeknete kolegovi v práci co se vám nelíbí, tak uvidíte, jak ucítíte, že se jste svobodnější. Je důležité stát sám za sebou. Věřit si a poslouchat se. Naše srdce a duše ví co je správné.

Děláte co vás baví?

Najděte si co vás baví. Co vám dělá radost. Nemusí to být nutně nakupování věcí, ale pokud víte, že už dlouho po něčem toužíte, co si chcete pořídit, tak to kupte. Jen je dobré si uvědomit, že jsou to často jen krátkodobé radosti a toužíme nakupovat další a další věci a stává se to nekonečným procesem dělání radostí.


Máme tendence dělat věci, které se musí, měli by se nebo jsou potřeba. Zkusme se na to podívat i jinak. Co potřebujeme my, co nám udělá dobře a z čeho budeme mít radost nebo u čeho si odpočineme. Po čem naše duše touží.  Důležité je, jak se cítíte uvnitř. 


Když se dostanu do stavu, kdy se mám rozhodnout, zda mám jít uklízet, nakupovat, vařit ... řeknu si: Co bys ráda? A tělo řekne: Chci odpočívat! Pokud je to možné ... situace nebo manžel dovolí :), tak změním plány a jdu odpočívat.

Naslouchejte svému srdci

masáže 


masáže 


masáže 


masáže 


masáže 


masáže 

masáže 

masáže 

Možná jsme se naučili v životě se uzavírat, protože nám bylo ubližováno. Vyhodnotili jsme, že takto je to jednodušší, pro nás bezpečnější. Chraňme si své srdce, je to nejcennější co máme, ale nenechme si ho světem zatvrdit. Pokud máme otevřené srdce pro život a pro krásný nový den, pak nemůžeme být smutní a zklamaní.


Zaměřte se na své vztahy. Setkáváte se s lidmi, se kterými je vám dobře, kteří vás chápou a rozumí vám? Cítíte se s kamarády, jako s lidmi, kteří vás berou takoví jací jste? Je důležité mít kolem sebe kvalitní vztahy. To neznamená, že se se všemi přestanete stýkat, ale budete si vybírat s kým budete trávit větší část svého volného času. Uvidíte, jak se budete cítit šťastnější a klidnější.

Radujte se

Spolupracuji s centrem LeMon